Lekki krem do twarzy borowinowo-solankowy
Poszukiwanie idealnego kremu, na dzień, pod makijaż… no i jeszcze żeby się szybko wchłaniał, kiedy czasu jest mało, czyli o poranku… to niewątpliwie trudne zadanie. Kiedy go znajdziemy, zaopatrujemy się regularnie i niechętnie go zmieniamy. Bo jest dobry. Udanym wyborem może okazać się Lekki krem do twarzy borowinowo-solankowy marki Pelokosmetyki. Dlaczego warto spróbować?
Pielęgnacja na już
Lekki krem do twarzy po prostu spełnia podstawowe wymagania: szybko się wchłania, dobrze nawilża, pielęgnuje i jest dobrą bazą pod makijaż (nie tworzy filmu). Dla kogo jest przeznaczony? Jego skład został tak zaprojektowany, aby posiadacze i posiadaczki każdego rodzaju cery mogły używać go codziennie, po poranku lub o dowolnej porze dnia. Można powtórzyć aplikację, kiedy czujemy, że jest nam to potrzebne. No i ten zapach… powiem świeżości, cytrusowa nuta. To trawa cytrynowa, która nadaje Pelokosmetykom charakterystycznego, świeżego i niemęczącego uroku.
Co ważne, Lekki krem do twarzy dobrze sprawdza się także w pielęgnacji cery suchej (dobrze ją nawilży i odżywi).
Lekkie i bogate wnętrze
Lekkie kremy także muszą działać, aby skóra zachowała odpowiednie nawilżenie, zyskała ochroną i gładkość na cały dzień. Jest to jeszcze trudniejsze, jeśli myślimy o produkcie, który byłby odpowiedni dla różnych cer (https://pelokosmetyki.pl/pl/blog/Sucha%2C-tlusta%2C-normalna%E2%80%A6-czyli-troche-o-cerze/3 ). Jest to trudne, ale nie niemożliwe. Wnętrze Lekkiego kremu do twarzy borowinowo-solankowego zostało tak skomponowane, aby spełnić podstawowe potrzeby każdej skóry. To kosmetyk z półki podstawowych w codziennej pielęgnacji, którą oczywiście należy wzbogacić o inne produkty.
Zobaczmy, jednak co kryje się w tym „lekkim wnętrzu”. Wg ekspertów portalu lupakosmetyczna.pl, w kremie znajdziemy aż 22 składniki naturalne.
Przyjrzyjmy się poszczególnym surowcom:
- ustrońska solanka – o jej cudownych właściwościach przeczytacie tutaj (link do artykułu o solance i borowinie);
- ekstrakty z: hibiskusa, borowiny, aronii, głogu, dzikiej róży;
- olej winogronowy – to substancja zmiękczająca, dostarcza skórze niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E; zwiększa stopień nawilżenia skóry (ogranicza TEWL); idealny do cer suchych, dojrzałych; zawiera naturalne minerały, flawonoidy, witaminy A i B6, i lecytynę; może powodować powstawanie zaskórników;
- olej migdałowy – tłoczony na zimno; ma jasnobursztynowy kolor, jest emolientem (link do artykułu o emolientach); tworzy na powierzchni film, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ze skóry; wykorzystywany w kosmetykach przeznaczonych do skóry z egzemą; co ważne – jest lekki i łatwo się wchłania;
- olej kokosowy;
- masło shea – jest to substancja otrzymywana z orzechów drzewa masłowego rosnącego w Afryce; wzmacnia cement międzykomórkowy, dzięki czemu nawilża, zmiękcza i wygładza skórę; działa przeciwzapalne i przeciwbakteryjne; nie alergizuje, dlatego może być stosowane na wszystkie partie skóry, nawet te najbardziej wrażliwe; jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o faktorze 3-4;
- pantenol – jest to cudowna substancja, która łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, wspomaga gojenie ran; d-pantenol stosowany zewnętrznie działa pielęgnująco, a także łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę; znany ze swojego kojącego działania na skórę poparzoną; świetnie nawilża, pozostawiając skórę miękką w dotyku.